Určitě si řeknete, že pampeliškový med děláte také. Ale Já jsem ho vylepšila o kvítka sedmikrásek.
400 květů pampelišek 100 kvítků sedmikrásky 2 citrony nakrájené na kolečka (jeden bez kůry)
Vše zalijeme 2 l vody a uvedeme do varu. Povaříme 15 minut a poté necháme vylouhovat přes noc. Po vylouhování přecedíme, přidáme 1,5 - 2 kg cukru a vaříme za občasného míchání do požadované hustoty. Odstavíme a nalijeme do skleniček, otočíme víčkem dolů na 5 minut.
Medík je opravdu výborný na chřipku a nachlazení. Přidávám jej i do perníku.
Jistě i ve vaší rodině uchováváte zajímavý recept na nějaký chutný pokrm, který se u vás dědí z generace na generaci. Podělte se o váš rodinný recept s dalšími čtenáři - uvařte jídlo podle této receptury, vyfoťte jej a společně s fotografií ho popište, tedy ingredience a postup přípravy. Vítěz získá kuchařku od známého šéfa kulinářského institutu Romana Vaňka "Poklady klasické české kuchyně".
Děkuji za radu. Dnes jsem byla u Zlatého jezera a kromě nádherné labutí rodinky se sedmi mladými tam kvetly obrovské květy pampelišek, hned jsem si na recept vzpomněla.
Paní Elen, ty černé potvůrky jsou dřepčíci :-)když pampelišky natrhám, misku na chvilku dám do stínu a oni sami odlétnou za sluníčkem...zahradu mám daleko od silnice tak je ani neoplachuji.....takže se nenechte odradit a medík si udělejte.
Miluško a ostatní, já bych musela těch semikrásek sníst alespoň houbařský košík denně a stejně nevím, jestli by mi to pomohlo :-)
Ale chci se zeptat a nezůstanou v těch pampeliškách ty malé černé potvůrky - mušky, ty mě vždy od vaření pampeliškového medu odradí.
Medík i když babička měla včelky a byl přísun medu ,přesto jsem z květů pampelišek med každoročně vyráběla . Všechny 3 vnučky se předháněly ve sběru květů pampelišek když mi pak své košíky vysypaly na linku ,bylo toho na 4 várky. Letos med nevařím jen chodím uzobávat květy sedmikrásek .
Miluško, houbeles, lenoch jeden. Více ho zajímal létající model vrtulníku, který tam pouštěl nějaký děda vnukům. Mohl z toho dostat infarkt / Bert/ že ho nemohl dohonit, štěkal a lítal jako blázen, já mu byla naprosto lhostejná...:)))
Tak jsem děvčata doma z louky, pampelišek hafo, ale sedmikrásky jsem objevila jen vedle sídliště... Na mém profilu v galerii PAMPELIŠKY mám fotky jako důkaz:)))))) koukněte se prosím..